Spis wydarzeń
Strona główna
Wydarzenia
Ostatnio dodane
6.10.2017
Ogłoszenie o sprzedaży samochodu pożarniczego
5.10.2017
Ostrzeżenie o silnym wietrze
5.10.2017
Ogłoszenie o podpisywaniu umów na solary i kotły na biomasę
3.10.2017
Ogłoszenie o rozpoczęciu tworzenia projektu "Program współpracy Gminy Żyrzyn z organizacjami pozarządowymi w 2018 roku"
22.9.2017
Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam"
19.9.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn
19.9.2017
Uchwały Rady Gminy Żyrzyn uchwalone 5 września 2017 r.
13.9.2017
Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych, położonych w Żyrzynie
8.9.2017
Galeria fotografii: Dożynki Gminne w Żyrzynie
5.9.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn dla określonych terenów, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko
31.8.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn w sprawie oceny oddziaływania na środowisko
11.8.2017
Konsultacje w związku z realizacją projektu rewitalizacji kompleksu parkowego w Żyrzynie
24.7.2017
Ogłoszenie w sprawie terminów składania wniosków o ustalenie prawa do świadczeń

VII Zimowy Turniej Szachowy o Puchar Gaz-System S.A.

Ta impreza na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń naszej gminy. W sobotę 13 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Osinach odbył się siódmy już Zimowy Turniej Szachowy dla Dzieci o Puchar GAZ-SYSTEM S.A. Patronat nad imprezą kolejny raz objął wójt gminy Żyrzyn - Andrzej Bujek.

Osiński turniej szachowy z każdym rokiem rośnie w siłę. Wszystko za sprawą doskonałej organizacji, atrakcyjnych nagród i wysokiego poziomu sportowego. W tym roku w zawodach wzięło udział ponad 90 zawodników i zawodniczek, którzy niekiedy musieli pokonać wiele kilometrów, by zagrać w turnieju. Gościliśmy bowiem szachistów z Łodzi, Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Lubartowa Dorohuska, Lublina, Ożarowa i wielu innych miejscowości Lubelszczyzny.

- Cieszy mnie to, że turniej jest tak popularny i do naszej szkoły przyjeżdżają szachiści z tak odległych miast i miasteczek. Ale jeszcze bardziej cieszy mnie to, że udało się nam rozpropagować szachy na naszym terenie i w zawodach wzięło udział około 50 zawodników z naszego powiatu. Jeszcze kilka lat temu o takiej liczbie naszych szachistów mogliśmy tylko pomarzyć - mówi Sławomir Seredyn, dyrektor SP w Osinach.

Radości z imprezy nie krył też wójt gminy Żyrzyn Andrzej Bujek, który od lat patronuje turniejowi.

- W czasie turnieju obserwujemy rokrocznie dużą grupę dzieci, w tym z naszej gminy, które wykazują się wysokimi umiejętnościami gry w szachy. Dzieci naprawdę chcą ze sobą rywalizować. Takie turnieje pozwalają im porównać swoje umiejętności, zawiązują się przyjaźnie. Gratuluję organizatorom i dziękuję wszystkim sponsorom - mówi wójt Andrzej Bujek.

Co do wyników sportowych to niespodzianki nie było. Najstarszą grupę wiekową (chłopców do lat 13) wygrał najwyżej rozstawiony w turnieju - Kamil Maciejewski z ŁKS-u Szach-Centrum Łódź, zaś grupę dziewcząt do lat 13 wygrała Daria Sawa z LUKS Fajsławice. W kategorii do lat 10 wśród chłopców najlepszy okazał się Eryk Broniasz z LUKS Lubartów, a wśród dziewcząt - Łucja Iwaszko (LKSZ Lublin). Najmłodszą grupę wiekową do lat 7 wygrali: Mateusz Śmietanko (Warszawa) i Monika Borowik (Lublin).

Najlepszym zawodnikiem z powiatu puławskiego okazał się Damian Bronisz z Puław - sklasyfikowany na 5 miejscu w całym turnieju, zaś z gminy Żyrzyn Patryk Węgorek (SP w Osinach) oraz Krzysztof Kowalewski (SP w Skrudkach).

Co ważne, nikt z Osin nie wyjechał z pustymi rękami. Dzięki sponsorom wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali turniejowe upominki a zwycięzcy atrakcyjne nagrody rzeczowe i puchary. Głównym sponsorem był Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. Imprezę wsparli: firma Materne-Polska, Spółdzielnia Mleczarska Ryki oraz bank PKO BP.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

Menu główne
Odpady komunalne w Gminie Żyrzyn
Wirtualny spacer po Gminie Żyrzyn
Partycypacja w planowaniu przestrzennym
Wzory deklaracji podatkowych na 2015 rok
Wzory deklaracji podatkowych
na 2016 i 2017 rok
Informacje o projekcie "Gmina Żyrzyn - gminą równego dostępu do Internetu"
Obchody
150. rocznicy
Bitwy pod Żyrzynem

Publikacja "Skarby Przyrody Powiatu Puławskiego"

Album
"Gmina Żyrzyn
tu warto być"
(format pdf - 12MB)
 
Gmina|Urząd|Rada|Wydarzenia|Ogłoszenia|Przetargi|Galerie|Gazeta|Polecane|OPS|Biblioteka|Stowarzyszenia|Wybory 2015