Spis wydarzeń
Strona główna
Wydarzenia
Ostatnio dodane
12.3.2018
Przetarg nieograniczony na zmianę sposobu użytkowania zespołu budynków oświatowych na dom pomocy społecznej świadczący usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające dla ludzi starszych, wraz z przebudową, rozbudową i termomodernizacją istniejących obiektów i urządzeń budowlanych
8.3.2018
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu nieograniczonym na przebudowę i modernizację budynku dawnej szkoły na świetlicę środowiskową w miejscowości Żerdź
7.3.2018
Zaproszenie na Kiermasz Wielkanocny do świetlicy w Żyrzynie
7.3.2018
Apel do hodowców trzody chlewnej o przestrzeganie zasad bioasekuracji
1.3.2018
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu nieograniczonym na przebudowę drogi gminnej nr 107444L na odcinku od km 0+000,00 do km 0+900,00 w miejscowości Kośmin
1.3.2018
Przetarg nieograniczony na przebudowę dróg w miejscowości Strzyżowice oraz w miejscowości Kośmin Gmina Żyrzyn
26.2.2018
Informacja dla osób zainteresowanych pełnieniem terytorialnej służby wojskowej
22.2.2018
Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na przebudowę i modernizację budynku dawnej szkoły na świetlicę środowiskową w miejscowości Żerdź
21.2.2018
Wyjaśnienia do specyfikacji istotnych warunków zamówienia w przetargu nieograniczonym na przebudowę i modernizację budynku dawnej szkoły na świetlicę środowiskową w miejscowości Żerdź
8.2.2018
Przetarg nieograniczony na przebudowę i modernizację budynku dawnej szkoły na świetlicę środowiskową w miejscowości Żerdź
8.2.2018
Informacja z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym na przebudowę drogi gminnej nr 107444L na odcinku od km 0+000,00 do km 0+900,00 w miejscowości Kośmin
17.1.2018
Uchwały Rady Gminy Żyrzyn uchwalone 28 grudnia 2017 r.

Dożynki Powiatowe w Końskowoli

24 i 25 sierpnia 2013 r. przedstawiciele Gminy Żyrzyn uczestniczyli w dożynkach powiatowych, które w tym roku były organizowane wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Puławach, Gminę Końskowola i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Pierwszego dnia - w sobotę odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. Brało w nich udział 11 drużyn. Naszą Gminę reprezentowała drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Żyrzyna, zwycięzca zawodów gminnych. Była to młoda drużyna, która dopiero zdobywa doświadczenie na tego typu zawodach, dlatego też cieszymy się bardzo ze zdobytego przez nich 8 miejsca.

Drugi dzień rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył Proboszcz Parafii pw. Świętego Brata Alberta z Puław Ksiądz Kanonik Aleksander Zeń. Na mszy zostały poświęcone wieńce dożynkowe i ziarno z tegorocznych zbiorów, a także chleb, którym starostowie dożynek i przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gmin podzielili się z przybyłymi na uroczystości gośćmi i widzami.

W tym dniu rozstrzygnięto także kilka konkursów. Nasi reprezentanci otrzymali wiele wyróżnień i nagród. Jako jedni z najlepszych rolników, zostali wyróżnieni nagrodami Starosty Powiatu Puławskiego i Mleczarni Ryki Panowie: Andrzej Freliga i Adam Raczyński ze Skrudek, a także Andrzej Rułka z Bałtowa i Adam Sułek z Osin. Ponadto Pan Andrzej Freliga otrzymał przyznaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi honorową odznakę "Zasłużony dla Rolnictwa".

W konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym organizowanym przez Starostwo Powiatowe i puławską placówkę KRUS nasi rolnicy okazali się bezkonkurencyjni. W tym konkursie występowało wielu uczestników, ale wszystkie nagrody przypadły mieszkańcom Gminy Żyrzyn, a otrzymali je: Pan Andrzej Rułka i Pan Waldemar Gędek z Bałtowa oraz Pan Zenon Kwit z Borysowa.

W konkursie wieńców dożynkowych komisja oceniała 21 wieńców, w tym aż 8 z terenu gminy Żyrzyn. Nasze wieńce okazały się najpiękniejsze. W kategorii wieńców tradycyjnych zwyciężył wieniec wykonany przez Panie z Żyrzyna, a w kategorii wieńców nowoczesnych wieniec wykonany przez Panie z Osin. Cieszymy się, że organizatorzy docenili trud, jaki ponieśli wykonawcy wieńców i nagrodzili wyróżnieniami wszystkie zgłoszone do konkursu wieńce.

W konkursie potraw, także możemy mówić o sukcesie, ponieważ Pani Maria Rodak z Woli Osińskiej uzyskała trzecie miejsce w kategorii potraw jarskich i półmięsnych za smakowite racuchy warzywne, a Pani Halina Jankowska z Żyrzyna drugie miejsce w kategorii dań mięsnych za roladę wieprzową z żurawiną.

Najmłodsza nasza uczestniczka w konkursie rysunkowym - Emilka Borucka z Osin, w kategorii wiekowej 6-9 lat uplasowała się na trzecim miejscu za pięknie wykonany rysunek obrazujący pracę polskiego rolnika.

Wspaniale wypadli również nasi przedstawiciele przygotowani przez Panią Ludmiłę Zahorodną - nauczycielkę z Gimnazjum w Żyrzynie, prezentujący bardzo trudne utwory wokalne. Trójka naszych reprezentantów: Justyna Grzelak, Klaudia Polak i Patryk Chorbot potwierdziła, że Gmina Żyrzyn, to prawdziwa kuźnia talentów.

Z przyjemnością patrzyliśmy na występy naszych sołtysów w konkursach sprawnościowych. Zawsze są świetnie przygotowani, lecz brakuje im troszeczkę szczęścia, aby zwyciężać. Życzymy im tych zwycięstw w przyszłych latach.

Naszym Paniom, które w tym roku nie otrzymały nagrody za wykonane stoisko serdecznie gratulujemy sukcesu. Nie zawsze nagrody są najważniejsze, lecz dobra zabawa, duża oglądalność i ciepłe słowa widzów, czasami dają więcej radości niż laurki. O tym, że stoisko było atrakcyjne, niech świadczy nasza galeria zdjęć.

Z całego serca dziękujemy Pani Poseł Małgosi Sadurskiej, która nie tylko nas doceniła, ale także wykazała się ogromnym poczuciem humoru przyłączając się do zabawy.

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy nas odwiedzili i świetnie się z nami bawili.

Do zobaczenia za rok na dożynkach powiatowych, a jeszcze wcześniej, bo 15 września br. na dożynkach wojewódzkich w Wisznicach, na które się wybieramy i serdecznie zapraszamy.

Menu główne
Odpady komunalne w Gminie Żyrzyn
Uchwały podatkowe i wzory deklaracji podatkowych
Wirtualny spacer po Gminie Żyrzyn
Partycypacja w planowaniu przestrzennym
Informacje o projekcie "Gmina Żyrzyn - gminą równego dostępu do Internetu"
Obchody
150. rocznicy
Bitwy pod Żyrzynem

Publikacja "Skarby Przyrody Powiatu Puławskiego"

Album
"Gmina Żyrzyn
tu warto być"
(format pdf - 12MB)
 
Gmina|Urząd|Rada|Wydarzenia|Ogłoszenia|Przetargi|Galerie|Gazeta|Polecane|OPS|Biblioteka|Stowarzyszenia|Wybory 2015