Spis wydarzeń
Strona główna
Wydarzenia
Ostatnio dodane
6.10.2017
Ogłoszenie o sprzedaży samochodu pożarniczego
5.10.2017
Ostrzeżenie o silnym wietrze
5.10.2017
Ogłoszenie o podpisywaniu umów na solary i kotły na biomasę
3.10.2017
Ogłoszenie o rozpoczęciu tworzenia projektu "Program współpracy Gminy Żyrzyn z organizacjami pozarządowymi w 2018 roku"
22.9.2017
Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam"
19.9.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn
19.9.2017
Uchwały Rady Gminy Żyrzyn uchwalone 5 września 2017 r.
13.9.2017
Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych, położonych w Żyrzynie
8.9.2017
Galeria fotografii: Dożynki Gminne w Żyrzynie
5.9.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn dla określonych terenów, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko
31.8.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn w sprawie oceny oddziaływania na środowisko
11.8.2017
Konsultacje w związku z realizacją projektu rewitalizacji kompleksu parkowego w Żyrzynie
24.7.2017
Ogłoszenie w sprawie terminów składania wniosków o ustalenie prawa do świadczeń

Dzień Dziecka w Kotlinach

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak.

Pouczeni słowami wybitnego pedagoga, mieszkańcy Kotlin zorganizowali w swojej miejscowości Dzień Dziecka. Impreza odbyła się 1 czerwca 2013 roku w Świetlicy Wiejskiej w Kotlinach. W przedsięwzięcie zaangażowało się Stowarzyszenie Edukacja, Rozwój, Aktywność - ERA Kotlin oraz Rodzice. To pierwsza od bardzo dawna uroczystość zorganizowana dla najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości. Przygotowania do tego dnia pochłonęły wiele wysiłku, ale zadowolone buzie dzieciaków wynagradzały wszelki trud. Ściany Świetlicy prezentowały prace naszych Dzieci. Rysunki stworzone różną techniką, przedstawiały postacie z ulubionych bajek. Arcydzieła wykonane przez dzieci zapewniły piękną dekorację tego święta.

O godzinie 1300 Prezes i Vice-Prezes Stowarzyszenia uroczyście przywitali Dzieci, Rodziców i zaproszonych gości. Nie zabrakło płynących z serca życzeń. Część organizacyjna odbyła się sprawnie, ponieważ scenę trzeba było ustąpić nowopowstałej grupie teatralnej (która jeszcze nie posiada swojej nazwy). Debiutancki występ "Dorośli - Dzieciom" przed najmłodszą publicznością spotkał się z olbrzymią aprobatą dzieci i rodziców. "Czerwony Kapturek" - to tytuł przedstawienia, które trafiło w najbardziej wymagające gusta najmłodszych.

Kolejny punkt programu, to spotkanie z panią stomatolog Magdaleną Próchniak-Skubińską z Lublina. Pani Magda szczegółowo omawiała problematykę związaną z higieną jamy ustnej. Do rozmowy włączały się dzieci, którym jak się okazało temat ten nie był obcy . W trakcie spotkania, pani stomatolog zadawała im pytania na które odpowiadały szybko i prawidłowo. Rodzice mogli być dumni ze swoich pociech. GRATULACJE!!! Po krótkiej przerwie na gry i zabawy, odbyło się kolejne spotkanie, z lekarzem ogólnym panią Magdaleną Dmoszyńską. I tym razem dzieciaki zaskoczyły kolejną panią doktor ponieważ z łatwością odpowiadały na zadawane im pytania. Nie wstydziły się pytać, rozmawiać aby dowiedzieć się więcej. W nagrodę otrzymały naklejki, kolorowanki, pasty do zębów. Udział w zabawach, grach, konkursach, także został nagrodzony.

Po emocjonujących grach i konkursach przyszedł czas na poczęstunek. Stoliki uginały się od smakołyków: ciast, ciasteczek, szaszłyków z owoców, soków, przepysznych kolorowych kanapeczek, które kusiły wszystkich, nawet niejadków. Wszystko było pięknie przygotowane i smaczne. Niestety, tylko pogoda pokrzyżowała plany i nie pozwoliła na rozpalenie ogniska, co zasmuciło najmłodszych. Na szczęście sytuacji udało się zaradzić. Mamy przyrządziły kiełbaski w kuchni a dzielny sołtys walczył z deszczem przy grillu. Po przekąskach i pysznych lodach przyszedł czas na zabawę! Dyskoteka rozbawiła nie tylko dzieci, ale porwała do tańca rodziców. Także babcie tupały nogami, radość była wielka.

To był dzień pełen wrażeń. Harmider i radosne uśmiechy wypełniały całą Świetlicę, dało się je słyszeć z daleka. "To najlepszy dzień dziecka w moim życiu mamo!" - słychać było wszędzie. Taka impreza rozeszła się potężnym echem. Nie odbyłaby się bez sponsorów i ludzi dobrej woli, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie całym sercem. Szczególne podziękowania kierujemy do:

 1. Pan Jan Chabros - Prezes Spółdzielni Mleczarskiej "Michowianka".
 2. Pani Katarzyna Dziewulska - Prezes "Kama Tours" (biuro podróży Lublin).
 3. Pani Katarzyna Ryzner-Grudzień - Prezes Agencji Detektywistycznej "Lejdis" Lublin.
 4. Pan Wiesław Rożek - dyrektor prywatnego przedszkola "Strumyk" w Lublinie.
 5. Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Żyrzynie.
 6. Centrum Edukacji Innowacyjnej w Puławach.
 7. Biblioteka Gminna w Żyrzynie.
 8. SPZOZ w Żyrzynie.
 9. Pan Jerzy Czarnas - Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Kotlinach.
 10. Pan Dariusz Siudaj - Usługi Remontowo-Budowlane w Kotlinach.
 11. Pani Jadwiga Maciak z Kotlin.

Każda ofiarowana pomoc: większa, mniejsza jest dla nas bardzo, bardzo cenna. Sobie życzymy wielu sukcesów w takich przedsięwzięciach. Stowarzyszenie "ERA KOTLIN" - dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

Menu główne
Odpady komunalne w Gminie Żyrzyn
Wirtualny spacer po Gminie Żyrzyn
Partycypacja w planowaniu przestrzennym
Wzory deklaracji podatkowych na 2015 rok
Wzory deklaracji podatkowych
na 2016 i 2017 rok
Informacje o projekcie "Gmina Żyrzyn - gminą równego dostępu do Internetu"
Obchody
150. rocznicy
Bitwy pod Żyrzynem

Publikacja "Skarby Przyrody Powiatu Puławskiego"

Album
"Gmina Żyrzyn
tu warto być"
(format pdf - 12MB)
 
Gmina|Urząd|Rada|Wydarzenia|Ogłoszenia|Przetargi|Galerie|Gazeta|Polecane|OPS|Biblioteka|Stowarzyszenia|Wybory 2015