Spis wydarzeń
Strona główna
Wydarzenia
Ostatnio dodane
15.12.2017
Ostrzeżenie o oblodzeniach
15.12.2017
Kolejne nabory wniosków LGD "Zielony Pierścień"
15.12.2017
Bezpłatne warsztaty wykonywania rękodzieła ze słomy
14.12.2017
Infomacja o zmianach w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji miejskiej
12.12.2017
Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy Żyrzyn
11.12.2017
Uchwały Rady Gminy Żyrzyn uchwalone 4 grudnia 2017 r.
8.12.2017
Przetarg nieograniczony na odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Żyrzyn
8.12.2017
Dodatkowy nabór do udziału w projekcie "Zielona energia w Gminie Żyrzyn - montaż kolektorów słonecznych i kotłów na biomasę"
7.12.2017
Informacja o wynikach naboru na stanowisko urzędnicze w Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Żyrzynie
28.11.2017
Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych niezabudowanych, położonych w Osinach
28.11.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn
24.11.2017
Zaproszenie na warsztaty makramy
24.11.2017
Podopieczni świetlicy w Żyrzynie - laureatami ogólnopolskich konkursów plastycznych
24.11.2017
Informacja o książce kulinarnej Kuriera Lubelskiego
20.11.2017
Galeria fotografii: Obchody Święta Niepodległości w Parafiance
20.11.2017
Galeria fotografii: Dożynki Powiatowe w Gołębiu
16.11.2017
Przypomnienie o obowiązku dokonania spisu zwierząt
10.11.2017
Regulamin konkursu plasycznego "Anioły Bożego Narodzenia"
31.10.2017
Galeria fotografii: Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej poległym podczas II Wojny Światowej mieszkańcom Borysowa
27.10.2017
Galeria fotografii: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam"
27.10.2017
Informacja o żłobkach w Gminie Żyrzyn
27.10.2017
Wydarzenia: warsztaty florystyczne
27.10.2017
Informacja o projekcie: "Rozwój placówek wsparcia dziennego dzieci i młodzieży gmin wiejskich Powiatu Puławskiego"
3.10.2017
Uroczystość wręczenia nagród i wystawa prac laureatów konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam" w ramach projektu "Partycypacja w planowaniu przestrzennym"

Dzień Dziecka w Kotlinach

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak.

Pouczeni słowami wybitnego pedagoga, mieszkańcy Kotlin zorganizowali w swojej miejscowości Dzień Dziecka. Impreza odbyła się 1 czerwca 2013 roku w Świetlicy Wiejskiej w Kotlinach. W przedsięwzięcie zaangażowało się Stowarzyszenie Edukacja, Rozwój, Aktywność - ERA Kotlin oraz Rodzice. To pierwsza od bardzo dawna uroczystość zorganizowana dla najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości. Przygotowania do tego dnia pochłonęły wiele wysiłku, ale zadowolone buzie dzieciaków wynagradzały wszelki trud. Ściany Świetlicy prezentowały prace naszych Dzieci. Rysunki stworzone różną techniką, przedstawiały postacie z ulubionych bajek. Arcydzieła wykonane przez dzieci zapewniły piękną dekorację tego święta.

O godzinie 1300 Prezes i Vice-Prezes Stowarzyszenia uroczyście przywitali Dzieci, Rodziców i zaproszonych gości. Nie zabrakło płynących z serca życzeń. Część organizacyjna odbyła się sprawnie, ponieważ scenę trzeba było ustąpić nowopowstałej grupie teatralnej (która jeszcze nie posiada swojej nazwy). Debiutancki występ "Dorośli - Dzieciom" przed najmłodszą publicznością spotkał się z olbrzymią aprobatą dzieci i rodziców. "Czerwony Kapturek" - to tytuł przedstawienia, które trafiło w najbardziej wymagające gusta najmłodszych.

Kolejny punkt programu, to spotkanie z panią stomatolog Magdaleną Próchniak-Skubińską z Lublina. Pani Magda szczegółowo omawiała problematykę związaną z higieną jamy ustnej. Do rozmowy włączały się dzieci, którym jak się okazało temat ten nie był obcy . W trakcie spotkania, pani stomatolog zadawała im pytania na które odpowiadały szybko i prawidłowo. Rodzice mogli być dumni ze swoich pociech. GRATULACJE!!! Po krótkiej przerwie na gry i zabawy, odbyło się kolejne spotkanie, z lekarzem ogólnym panią Magdaleną Dmoszyńską. I tym razem dzieciaki zaskoczyły kolejną panią doktor ponieważ z łatwością odpowiadały na zadawane im pytania. Nie wstydziły się pytać, rozmawiać aby dowiedzieć się więcej. W nagrodę otrzymały naklejki, kolorowanki, pasty do zębów. Udział w zabawach, grach, konkursach, także został nagrodzony.

Po emocjonujących grach i konkursach przyszedł czas na poczęstunek. Stoliki uginały się od smakołyków: ciast, ciasteczek, szaszłyków z owoców, soków, przepysznych kolorowych kanapeczek, które kusiły wszystkich, nawet niejadków. Wszystko było pięknie przygotowane i smaczne. Niestety, tylko pogoda pokrzyżowała plany i nie pozwoliła na rozpalenie ogniska, co zasmuciło najmłodszych. Na szczęście sytuacji udało się zaradzić. Mamy przyrządziły kiełbaski w kuchni a dzielny sołtys walczył z deszczem przy grillu. Po przekąskach i pysznych lodach przyszedł czas na zabawę! Dyskoteka rozbawiła nie tylko dzieci, ale porwała do tańca rodziców. Także babcie tupały nogami, radość była wielka.

To był dzień pełen wrażeń. Harmider i radosne uśmiechy wypełniały całą Świetlicę, dało się je słyszeć z daleka. "To najlepszy dzień dziecka w moim życiu mamo!" - słychać było wszędzie. Taka impreza rozeszła się potężnym echem. Nie odbyłaby się bez sponsorów i ludzi dobrej woli, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie całym sercem. Szczególne podziękowania kierujemy do:

 1. Pan Jan Chabros - Prezes Spółdzielni Mleczarskiej "Michowianka".
 2. Pani Katarzyna Dziewulska - Prezes "Kama Tours" (biuro podróży Lublin).
 3. Pani Katarzyna Ryzner-Grudzień - Prezes Agencji Detektywistycznej "Lejdis" Lublin.
 4. Pan Wiesław Rożek - dyrektor prywatnego przedszkola "Strumyk" w Lublinie.
 5. Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Żyrzynie.
 6. Centrum Edukacji Innowacyjnej w Puławach.
 7. Biblioteka Gminna w Żyrzynie.
 8. SPZOZ w Żyrzynie.
 9. Pan Jerzy Czarnas - Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Kotlinach.
 10. Pan Dariusz Siudaj - Usługi Remontowo-Budowlane w Kotlinach.
 11. Pani Jadwiga Maciak z Kotlin.

Każda ofiarowana pomoc: większa, mniejsza jest dla nas bardzo, bardzo cenna. Sobie życzymy wielu sukcesów w takich przedsięwzięciach. Stowarzyszenie "ERA KOTLIN" - dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

Menu główne
Odpady komunalne w Gminie Żyrzyn
Uchwały podatkowe i wzory deklaracji podatkowych
Wirtualny spacer po Gminie Żyrzyn
Partycypacja w planowaniu przestrzennym
Informacje o projekcie "Gmina Żyrzyn - gminą równego dostępu do Internetu"
Obchody
150. rocznicy
Bitwy pod Żyrzynem

Publikacja "Skarby Przyrody Powiatu Puławskiego"

Album
"Gmina Żyrzyn
tu warto być"
(format pdf - 12MB)
 
Gmina|Urząd|Rada|Wydarzenia|Ogłoszenia|Przetargi|Galerie|Gazeta|Polecane|OPS|Biblioteka|Stowarzyszenia|Wybory 2015