Spis wydarzeń
Strona główna
Wydarzenia
Ostatnio dodane
6.10.2017
Ogłoszenie o sprzedaży samochodu pożarniczego
5.10.2017
Ostrzeżenie o silnym wietrze
5.10.2017
Ogłoszenie o podpisywaniu umów na solary i kotły na biomasę
3.10.2017
Ogłoszenie o rozpoczęciu tworzenia projektu "Program współpracy Gminy Żyrzyn z organizacjami pozarządowymi w 2018 roku"
22.9.2017
Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam"
19.9.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn
19.9.2017
Uchwały Rady Gminy Żyrzyn uchwalone 5 września 2017 r.
13.9.2017
Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych, położonych w Żyrzynie
8.9.2017
Galeria fotografii: Dożynki Gminne w Żyrzynie
5.9.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn dla określonych terenów, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko
31.8.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn w sprawie oceny oddziaływania na środowisko
11.8.2017
Konsultacje w związku z realizacją projektu rewitalizacji kompleksu parkowego w Żyrzynie
24.7.2017
Ogłoszenie w sprawie terminów składania wniosków o ustalenie prawa do świadczeń

Rodzinne świętowanie w Osinach

Festyny z okazji Dnia Dziecka stały się już tradycją w Osinach. Kolejny z nich odbył się na terenie miejscowej szkoły w niedzielę 9 czerwca 2013 r. Do Osin przyjechali goście z niemal całej gminy.

Tegoroczny festyn pod nazwą "GAZ-SYSTEM - DZIECIOM" rozpoczął się od konkursu "Mam Talent", w czasie którego wyłoniono najbardziej utalentowanych uczniów miejscowej szkoły. Po ciekawej rywalizacji zwyciężczynią okazała się uczennica klasy I Marta Stańczyk, która wyrecytowała wiersz swojego autorstwa, pod tytułem "Mam 6 lat". Sporą niespodziankę zgromadzonym zrobił dyrektor osińskiej szkoły - Sławomir Seredyn - który na koniec zaśpiewał ze swoją córką - Julią - piosenkę pt. "Kaczka dziwaczka". Po emocjach konkursowych na dzieci czekało mnóstwo innych atrakcji. Tradycyjnie już można było pojeździć na koniach, skorzystać ze zjeżdżalni, czy też wygrać atrakcyjne nagrody w licznie prowadzonych konkurencjach sportowych. Nie zabrakło kiełbasek z grilla i pysznej grochówki. Nie lada wydarzeniem tegorocznego festynu była też scenka przygotowana przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych "Wilki". Grupa ta jest znana niemal w całej Polsce i dała wiele występów także poza granicami województwa, a rzadko można ją zobaczyć u siebie w domu. Dlatego wydarzenie to cieszyło się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Osin.

Warto tu dodać, że w organizację festynu włączyły się niemal wszystkie organizacje i instytucje w terenu Osin: Stowarzyszenie Wspólne Dobro Wsi Osiny, Stowarzyszenie Kultury i Sztuki Ludowej w Osinach, KS Tempo Osiny, OSP w Osinach, GRH "Wilki" i przede wszystkim nauczyciele i rodzice osińskiej szkoły.

I jeszcze słowo o sponsorach. Tak duża i całkowicie bezpłatna zabawa przez wiele godzin nie byłaby możliwa, gdyby nie sponsorzy i ludzie dobrej woli, którzy zaangażowali się w projekt. Głównym był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Oddział w Rembelszczyźnie. Swoje dorzucili też inni: firma Materne Polska, żyrzyński oddział Banku Spółdzielczego w Cycowie, Spółdzielnia Mleczarska w Rykach, delikatesy Jędruś z Puław oraz sklepy spożywczo-przemysłowe w Osinach - p. Zbigniewa i Beaty Skruszeńców oraz p. Andrzeja Wiejaka. Swój wkład w imprezę miała też Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Żyrzynie. Organizatorzy wszystkim serdecznie dziękują.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z festynu.

Menu główne
Odpady komunalne w Gminie Żyrzyn
Wirtualny spacer po Gminie Żyrzyn
Partycypacja w planowaniu przestrzennym
Wzory deklaracji podatkowych na 2015 rok
Wzory deklaracji podatkowych
na 2016 i 2017 rok
Informacje o projekcie "Gmina Żyrzyn - gminą równego dostępu do Internetu"
Obchody
150. rocznicy
Bitwy pod Żyrzynem

Publikacja "Skarby Przyrody Powiatu Puławskiego"

Album
"Gmina Żyrzyn
tu warto być"
(format pdf - 12MB)
 
Gmina|Urząd|Rada|Wydarzenia|Ogłoszenia|Przetargi|Galerie|Gazeta|Polecane|OPS|Biblioteka|Stowarzyszenia|Wybory 2015