Spis wydarzeń
Strona główna
Wydarzenia
Ostatnio dodane
15.12.2017
Ostrzeżenie o oblodzeniach
15.12.2017
Kolejne nabory wniosków LGD "Zielony Pierścień"
15.12.2017
Bezpłatne warsztaty wykonywania rękodzieła ze słomy
14.12.2017
Infomacja o zmianach w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji miejskiej
12.12.2017
Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy Żyrzyn
11.12.2017
Uchwały Rady Gminy Żyrzyn uchwalone 4 grudnia 2017 r.
8.12.2017
Przetarg nieograniczony na odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Żyrzyn
8.12.2017
Dodatkowy nabór do udziału w projekcie "Zielona energia w Gminie Żyrzyn - montaż kolektorów słonecznych i kotłów na biomasę"
7.12.2017
Informacja o wynikach naboru na stanowisko urzędnicze w Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Żyrzynie
28.11.2017
Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych niezabudowanych, położonych w Osinach
28.11.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn
24.11.2017
Zaproszenie na warsztaty makramy
24.11.2017
Podopieczni świetlicy w Żyrzynie - laureatami ogólnopolskich konkursów plastycznych
24.11.2017
Informacja o książce kulinarnej Kuriera Lubelskiego
20.11.2017
Galeria fotografii: Obchody Święta Niepodległości w Parafiance
20.11.2017
Galeria fotografii: Dożynki Powiatowe w Gołębiu
16.11.2017
Przypomnienie o obowiązku dokonania spisu zwierząt
10.11.2017
Regulamin konkursu plasycznego "Anioły Bożego Narodzenia"
31.10.2017
Galeria fotografii: Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej poległym podczas II Wojny Światowej mieszkańcom Borysowa
27.10.2017
Galeria fotografii: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam"
27.10.2017
Informacja o żłobkach w Gminie Żyrzyn
27.10.2017
Wydarzenia: warsztaty florystyczne
27.10.2017
Informacja o projekcie: "Rozwój placówek wsparcia dziennego dzieci i młodzieży gmin wiejskich Powiatu Puławskiego"
3.10.2017
Uroczystość wręczenia nagród i wystawa prac laureatów konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam" w ramach projektu "Partycypacja w planowaniu przestrzennym"

Uroczystość w Kotlinach z okazji Dnia Kobiet

W piątek, 8 marca 2013 roku, Panie z Kotlin zebrały się wspólnie w Świetlicy Wiejskiej. I chociaż na zewnątrz mróz, śnieg i silny wiatr, to w Świetlicy było ciepło i przytulnie.

Dzień Kobiet w Kotlinach jest świętem wyjątkowym. Mężczyźni tradycyjnie wręczają swoim kobietom kwiaty i upominki, jednak jest to też święto od kobiet - dla kobiet, od córek - dla matek. Zaangażowana była każda chętna "Kotlinianka". Garść serdeczności i szczypta miłości wypełniły salę. Ciasta, owoce i inne pyszności szybko zapełniły cudownie przystrojony stół. Panie sprytnie podzieliły się zadaniami, tak że praca przebiegła sprawnie i szybko. Dania na Dzień Kobiet, mimo iż z złożenia miały być skromne, smakowały wyśmienicie. Przy stole, tak jak w ubiegłym roku, znalazły się kobiety w różnym wieku - wszystkie przeszczęśliwe. Szczególnie uradowane były najstarsze panie, które tworzyły historię Kotlin. Ozdobiły wieczór swoim anielskim śpiewem i opowieściami z dawnych czasów. To jedyny dzień w roku, w którym mają okazję wyrwać się z natłoku codziennych obowiązków i zrobić "coś" dla siebie. Rangę uroczystości zaznaczyła swoją obecnością Pani Sylwia Figiel z LODR w Końskowoli. Organizatorki dbały o to, aby nikomu niczego nie zabrakło. Dwóch młodych chłopców, profesjonalnie wcieliło się w rolę kelnerów, dzięki czemu zupa, drugie danie, kawa czy herbata błyskawicznie trafiła do każdej Pani, która o to poprosiła.

Tego dnia nie mogło zabraknąć upominków dla Pań, o które postarali się Panowie z Kotlin. Panowie ze Stowarzyszenia ERA Kotlin oraz z OSP Kotliny przyszli z pięknymi, płynącymi z serca życzeniami i przynieśli ze sobą upominki. Każda z Pań otrzymała słodką czekoladę i pachnącego tulipana. Dodatkowo, na prośbę Stowarzyszenia, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opolu Lubelskim, ufundowała produkty mleczne do wypieków dla każdej Damy. Ale to nie koniec podarunków. Dyplomy - jako skromna forma podziękowania za poświęcony czas i służenie dobrymi radami, a przede wszystkim za pomoc w organizacji Balu Charytatywnego trafiły do kilku Pań z Kotlin. Dyplomy powędrowały także do Pani Zofii Grzegorzak z Zagród oraz Bogumiły Staniak z Wolicy , które co roku pełne entuzjazmu przybywają z pomocą.

Wieczór okazał się szczególny, wszystkie Panie wyglądały przepięknie. Ozdobione uśmiechami zadowolone opuściły Świetlicę późnym wieczorem.

Mieszkańcy tej małej miejscowości, jaką niewątpliwie są Kotliny, to grupa ludzi, która działa dobrowolnie i bezinteresownie. Daje prosty przykład - jak wspólnymi siłami i odrobiną chęci można wywołać uśmiech i wzruszenie na twarzach osób, które już dawno tego potrzebowały.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Menu główne
Odpady komunalne w Gminie Żyrzyn
Uchwały podatkowe i wzory deklaracji podatkowych
Wirtualny spacer po Gminie Żyrzyn
Partycypacja w planowaniu przestrzennym
Informacje o projekcie "Gmina Żyrzyn - gminą równego dostępu do Internetu"
Obchody
150. rocznicy
Bitwy pod Żyrzynem

Publikacja "Skarby Przyrody Powiatu Puławskiego"

Album
"Gmina Żyrzyn
tu warto być"
(format pdf - 12MB)
 
Gmina|Urząd|Rada|Wydarzenia|Ogłoszenia|Przetargi|Galerie|Gazeta|Polecane|OPS|Biblioteka|Stowarzyszenia|Wybory 2015