Spis wydarzeń
Strona główna
Wydarzenia
Ostatnio dodane
6.10.2017
Ogłoszenie o sprzedaży samochodu pożarniczego
5.10.2017
Ostrzeżenie o silnym wietrze
5.10.2017
Ogłoszenie o podpisywaniu umów na solary i kotły na biomasę
3.10.2017
Ogłoszenie o rozpoczęciu tworzenia projektu "Program współpracy Gminy Żyrzyn z organizacjami pozarządowymi w 2018 roku"
22.9.2017
Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam"
19.9.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn
19.9.2017
Uchwały Rady Gminy Żyrzyn uchwalone 5 września 2017 r.
13.9.2017
Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych, położonych w Żyrzynie
8.9.2017
Galeria fotografii: Dożynki Gminne w Żyrzynie
5.9.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn dla określonych terenów, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko
31.8.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn w sprawie oceny oddziaływania na środowisko
11.8.2017
Konsultacje w związku z realizacją projektu rewitalizacji kompleksu parkowego w Żyrzynie
24.7.2017
Ogłoszenie w sprawie terminów składania wniosków o ustalenie prawa do świadczeń

IX Charytatywny Bal Karnawałowy w Żyrzynie

Tradycyjnie, jak co roku, w ostatnią sobotę karnawału goście bawili się na balu karnawałowym zorganizowanym na rzecz Puławskiego Hospicjum.

Organizatorami balu byli pracownicy: Urzędu Gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej, Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych, Biblioteki Gminnej i Szkoły Podstawowej w Żyrzynie.

W tym roku zainteresowanie balem było bardzo duże, lecz warunki lokalowe nie pozwoliły nam zgromadzić wszystkich chętnych, tak więc bal odbył się nie na sto, lecz na 62 pary. Z tego też powodu niektórzy chętni zamienili stroje balowe na kelnerskie, aby chociaż w taki sposób dołożyć swoją "cegiełkę dobroci".

Zysk, jaki został wypracowany i przekazany na rzecz Hospicjum, to kwota 10430,72 zł. Organizatorzy uznają to za swój sukces, ponieważ kwota ta stanowi ponad 56% wartości wpłat za sprzedane karty wstępu.

Przez wszystkie lata organizacji bali, przekazaliśmy już na rzecz Puławskiego Hospicjum kwotę 58780,12 zł.

Osiągnięcie takiego zysku było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób pracujących nieodpłatnie - poświęcających swój czas i ponoszących także własne koszty związane z transportem niektórych sprzętów lub produktów. Tym osobom należą się zatem słowa wdzięczności i podziękowania.

Ponieważ pracowników samorządowych było w to przedsięwzięcie zaangażowanych bardzo wielu, podziękowania będę kierować do instytucji. I tak, dziękuję bardzo pracownikom: Szkoły Podstawowej w Żyrzynie, Gminnej Biblioteki Publicznej, Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych, Gimnazjum, Przedszkola, Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Gminy oraz członkom Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Wilki" z Osin.

Z tej grupy pragnę w sposób szczególny wyróżnić trzy panie, a są to: Pani Kasia Majkutewicz - za stwarzanie atmosfery domowego ciepła (wszyscy czuliśmy się w szkole, jak u siebie), Pani Ela Kałkowska - za zaprojektowanie i kierowanie wykonaniem dekoracji oraz Pani Ania Kowalczyk - królowa kuchni.

Gorąco dziękuję wszystkim innym ludziom dobrej woli, którzy także z nami współpracowali, a są to Panie: Barbara Rułka, Barbara Sikora, Zofia Grzegorzak, Beata Antoniak, Halina Fijałkowska, Anna Furtak, Justyna Michalska, Zenobia Krzowska, Gabrysia Osiak i Dorota Kalkowska oraz Panowie: Jarosław Milczarczyk, Krzysztof Pielak, Marek Turbiasz, Dariusz Osiak, Tomasz Stolat, Bogdan Nowacki, Jarosław Lipnicki i Marian Wiejak.

Równie serdecznie dziękuję Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Bałtowa - za wypożyczone naczynia, Paniom ze Stowarzyszenia "Wspólne Dobro Wsi Osiny" - za wypożyczone osłonki na krzesła oraz druhom strażakom z Osin i Żyrzyna - za pożyczone stoły, a także zespołowi muzycznemu DEIKS - za to, że chociaż grali z dużym opustem, to i tak grali o trzy godziny dłużej niż przewidywała to umowa.

Prace związane z przygotowaniem tegorocznego balu były szczególnie trudne, ponieważ na skutek dużych opadów mokrego śniegu i awarii linii energetycznych ponad 3 godziny podczas dekorowania sali i przygotowywania posiłków jedynym źródłem energii w szkole były świece.

Bal, jak zgodnie twierdzili jego uczestnicy, był wspaniały i już niektórzy zapisali się na przyszły rok - na bal wyjątkowy, bo jubileuszowy. Będzie to bal organizowany już po raz dziesiąty.

Abyśmy jednak zachowali dobre zdrowie i gotowość do pracy za rok, w ślad za zaproszeniem, jakie skierował do uczestników balu Pan dr Krzysztof Mazurek w imieniu Puławskiego Hospicjum zachęcam także wszystkie osoby pracujące przy organizacji balu do uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem JE Bpa Mieczysława Cisło inaugurującej akcję charytatywną "Pola Nadziei 2013". Msza odprawiona zostanie 24 lutego 2013 r. o godzinie 900 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu.

W imieniu organizatorów balu
Iwona Góźdź - Sekretarz Gminy Żyrzyn

Menu główne
Odpady komunalne w Gminie Żyrzyn
Wirtualny spacer po Gminie Żyrzyn
Partycypacja w planowaniu przestrzennym
Wzory deklaracji podatkowych na 2015 rok
Wzory deklaracji podatkowych
na 2016 i 2017 rok
Informacje o projekcie "Gmina Żyrzyn - gminą równego dostępu do Internetu"
Obchody
150. rocznicy
Bitwy pod Żyrzynem

Publikacja "Skarby Przyrody Powiatu Puławskiego"

Album
"Gmina Żyrzyn
tu warto być"
(format pdf - 12MB)
 
Gmina|Urząd|Rada|Wydarzenia|Ogłoszenia|Przetargi|Galerie|Gazeta|Polecane|OPS|Biblioteka|Stowarzyszenia|Wybory 2015