Spis wydarzeń
Strona główna
Wydarzenia
Ostatnio dodane
6.10.2017
Ogłoszenie o sprzedaży samochodu pożarniczego
5.10.2017
Ostrzeżenie o silnym wietrze
5.10.2017
Ogłoszenie o podpisywaniu umów na solary i kotły na biomasę
3.10.2017
Ogłoszenie o rozpoczęciu tworzenia projektu "Program współpracy Gminy Żyrzyn z organizacjami pozarządowymi w 2018 roku"
22.9.2017
Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam"
19.9.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn
19.9.2017
Uchwały Rady Gminy Żyrzyn uchwalone 5 września 2017 r.
13.9.2017
Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych, położonych w Żyrzynie
8.9.2017
Galeria fotografii: Dożynki Gminne w Żyrzynie
5.9.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn dla określonych terenów, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko
31.8.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn w sprawie oceny oddziaływania na środowisko
11.8.2017
Konsultacje w związku z realizacją projektu rewitalizacji kompleksu parkowego w Żyrzynie
24.7.2017
Ogłoszenie w sprawie terminów składania wniosków o ustalenie prawa do świadczeń

IV Zimowy Turniej Szachowy dla Dzieci - Osiny 2013

Tradycyjnie już w pierwszą sobotę ferii zimowych Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Osinach zorganizowała turniej szachowy. Impreza z każdym rokiem się rozrasta. Podobnie było i teraz. Nasza gmina przeżyła prawdziwy nalot zawodników z niemal całej Polski - z Łodzi, Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Tomaszowa Lubelskiego, Radomia, Lublina i wielu innych miejscowości. Osiński turniej cieszy się coraz większą renomą. Stąd biorą w nim udział coraz lepsi zawodnicy. To sprawia, że jego poziom jest coraz wyższy.

- Szachy to taka dyscyplina sportu, która uczy logicznego myślenia, koncentracji i samodyscypliny. Cieszę się, że nasza gmina promuje te wartości wśród najmłodszych - mówił podczas otwarcia zawodów Andrzej Bujek, wójt gminy Żyrzyn.

Poziom turnieju zgodnie z przewidywaniami był bardzo wysoki, a większość nagród trafiła do przyjezdnych. Zwyciężył Łukasz Siedlanowski z UKS Astra Leśniowice, który nieznacznie wyprzedził faworyta zawodów - Dawida Czerwa z Tempa Ożarów. Trzecie miejsce zajął Maciej Molenda z UKS Dwójka Tomaszów Lubelski. Z zawodników z naszego powiatu najlepiej wypadł Jakub Mączka z Awansu Żyrzyn, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez wójta gminy Żyrzyn. Dobrze zagrała też inna żyrzynianka Magdalena Wasiak - która zajęła 2. miejsce w kategorii dziewcząt do lat 13. Natomiast wśród zawodników z miejscowej szkoły najlepiej wypadł Mateusz Kapusta, uczeń klasy VI.

- To nie wyniki w naszej imprezie są najważniejsze. Liczy się to, że potrafimy tak wiele dzieci przyciągnąć do szachowych stolików i zamiast siedzieć bezmyślnie przed komputerem, zmuszają się one do myślenia i ćwiczenia swojego umysłu - mówił nam Sławomir Seredyn, dyektor szkoły i główny organizator zawodów.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe dyplomy, a zwycięzcy puchary i nagrody rzeczowe, które ufundowane zostały przez sponsorów turnieju. Głównym był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Organizację turnieju wsparły też firma Materne - Polska, Spółdzielnia Mleczarska Ryki, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Żyrzynie oraz bank PKO BP. Organizatorzy wszystkim serdecznie dziękują.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

Menu główne
Odpady komunalne w Gminie Żyrzyn
Wirtualny spacer po Gminie Żyrzyn
Partycypacja w planowaniu przestrzennym
Wzory deklaracji podatkowych na 2015 rok
Wzory deklaracji podatkowych
na 2016 i 2017 rok
Informacje o projekcie "Gmina Żyrzyn - gminą równego dostępu do Internetu"
Obchody
150. rocznicy
Bitwy pod Żyrzynem

Publikacja "Skarby Przyrody Powiatu Puławskiego"

Album
"Gmina Żyrzyn
tu warto być"
(format pdf - 12MB)
 
Gmina|Urząd|Rada|Wydarzenia|Ogłoszenia|Przetargi|Galerie|Gazeta|Polecane|OPS|Biblioteka|Stowarzyszenia|Wybory 2015