Spis wydarzeń
Strona główna
Wydarzenia
Ostatnio dodane
6.10.2017
Ogłoszenie o sprzedaży samochodu pożarniczego
5.10.2017
Ostrzeżenie o silnym wietrze
5.10.2017
Ogłoszenie o podpisywaniu umów na solary i kotły na biomasę
3.10.2017
Ogłoszenie o rozpoczęciu tworzenia projektu "Program współpracy Gminy Żyrzyn z organizacjami pozarządowymi w 2018 roku"
22.9.2017
Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam"
19.9.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn
19.9.2017
Uchwały Rady Gminy Żyrzyn uchwalone 5 września 2017 r.
13.9.2017
Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych, położonych w Żyrzynie
8.9.2017
Galeria fotografii: Dożynki Gminne w Żyrzynie
5.9.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn dla określonych terenów, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko
31.8.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn w sprawie oceny oddziaływania na środowisko
11.8.2017
Konsultacje w związku z realizacją projektu rewitalizacji kompleksu parkowego w Żyrzynie
24.7.2017
Ogłoszenie w sprawie terminów składania wniosków o ustalenie prawa do świadczeń

II Bal Charytatywny w Kotlinach

Czas karnawału - piękne wspomnienia, często są więcej warte niż radość oczekiwania.

Miesiąc styczeń to czas karnawału a w staropolskiej tradycji jest to czas zabaw, tańców i bali. W małych społecznościach wiejskich zabawy te przebiegają w różny sposób w zależności od chęci, zasobów finansowych czy też potrzeb samych uczestników.

Mieszkańcy Kotlin znaleźli czas i przeznaczyli go na zorganizowanie II Charytatywnego Balu Karnawałowego, który odbył się w nowo wyremontowanej świetlicy wiejskiej. Tradycją żyrzyńską jest to, że co roku dochód z balu, który odbywa się w Żyrzynie przeznaczony jest na potrzeby Hospicjum w Puławach, dlatego też uczestnicy balu w Kotlinach postanowili również hojnie wesprzeć tę gminną inicjatywę. Bal był również okazją do świętowania sukcesu z nagrodzonego projektu, który otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Projekt napisany został przez pracowników urzędu Gminy w Żyrzynie oraz członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotlinach a zakłada on doposażenie świetlicy w nowe meble, zakup kominka oraz montaż, który będzie pełnił rolę estetyczną a zwłaszcza grzewczą w świetlicy.

Organizatorzy, czyli Lokalna Grupa Działania, członkowie OSP, rada sołecka a także ludzie dobrej woli i dobrego serca spoza naszej miejscowości planowali i pracowali cały tydzień aby ta impreza mogła się odbyć. Również w tym roku mogliśmy liczyć na młodych mieszkańców, którzy włączyli się aktywnie w organizację balu. Zajęli się dekoracją świetlicy aby organizatorzy mogli przywitać gości w gustownie udekorowanych salach balowych. O piękne i suto zastawione stoły, które cieszyły oczy i podniebienia smakowitymi potrawami zadbały panie obecne na balu. A przy wspaniałej, porywającej muzyce w wykonaniu zespołu muzycznego Gepard wszyscy bawili się do białego rana. Rytm walca, tanga, rumby, samby i starego rock and rolla przeniósł balowiczów w świat beztroskiej, spontanicznej i łamiącej wszystkie bariery, również wieku, zabawy i radości.

Zaproszeni goście, którzy nie mogli z różnych powodów osobistych czy zawodowych przybyć osobiście nie skąpili też organizatorom ciepłych i miłych słów. Życzenia dobrej zabawy i udanych inicjatyw lokalnych oraz upominek przekazał Dyrektor Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Pan Andrzej Bieńko. W jego imieniu życzenia przekazał Pan Jan Szpyra. Również Pan Leszek Gorgol Członek Zarządu Powiatu Puławskiego telefonicznie przesłał życzenia dla wszystkich uczestników balu życząc wspaniałej zabawy. Organizatorzy w tym miejscu serdecznie dziękują Panu Staroście za pomoc przy organizacji imprezy.

Bal był również okazją do odkrycia twórczości i zaprezentowania talentów malarskich mieszkanek Kotlin. Obrazy namalowane przez Anię Skrzypiec oraz Olgę Ziemka były podziękowaniem za hojność gości oraz za największy wkład finansowy. Ramy do obrazów oraz ich oprawę nieodpłatnie wykonała pani Anna Rus Szkło-Lux w Puławach za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy dziękują za okazaną pomoc Paniom: Zosi Grzegorzak z Zagród, Bogusi Staniak z Wolicy, Małgorzacie Góreckiej z Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Puławach, Annie Rus z firmy Szkło-Lux w Puławach Panom z zespołu muzycznego Gepard, Pracownikom Urzędu Gminy w Żyrzynie oraz Biblioteki Gminnej a także Druhom Strażakom z OSP w Osinach.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim uczestnikom balu za przybycie oraz za to, że swoją postawą zaświadczyli, iż nie są obojętni na losy chorych z Puławskiego Hospicjum a także losy przyszłości naszej wsi. Jesteśmy im wdzięczni za to, że potrafili docenić trud i wysiłek przygotowań, które podjęła ludność naszej miejscowości. Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu.

Menu główne
Odpady komunalne w Gminie Żyrzyn
Wirtualny spacer po Gminie Żyrzyn
Partycypacja w planowaniu przestrzennym
Wzory deklaracji podatkowych na 2015 rok
Wzory deklaracji podatkowych
na 2016 i 2017 rok
Informacje o projekcie "Gmina Żyrzyn - gminą równego dostępu do Internetu"
Obchody
150. rocznicy
Bitwy pod Żyrzynem

Publikacja "Skarby Przyrody Powiatu Puławskiego"

Album
"Gmina Żyrzyn
tu warto być"
(format pdf - 12MB)
 
Gmina|Urząd|Rada|Wydarzenia|Ogłoszenia|Przetargi|Galerie|Gazeta|Polecane|OPS|Biblioteka|Stowarzyszenia|Wybory 2015