Spis wydarzeń
Strona główna
Wydarzenia
Ostatnio dodane
15.12.2017
Ostrzeżenie o oblodzeniach
15.12.2017
Kolejne nabory wniosków LGD "Zielony Pierścień"
15.12.2017
Bezpłatne warsztaty wykonywania rękodzieła ze słomy
14.12.2017
Infomacja o zmianach w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji miejskiej
12.12.2017
Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy Żyrzyn
11.12.2017
Uchwały Rady Gminy Żyrzyn uchwalone 4 grudnia 2017 r.
8.12.2017
Przetarg nieograniczony na odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Żyrzyn
8.12.2017
Dodatkowy nabór do udziału w projekcie "Zielona energia w Gminie Żyrzyn - montaż kolektorów słonecznych i kotłów na biomasę"
7.12.2017
Informacja o wynikach naboru na stanowisko urzędnicze w Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Żyrzynie
28.11.2017
Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych niezabudowanych, położonych w Osinach
28.11.2017
Obwieszczenie Wójta Gminy Żyrzyn o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Żyrzyn
24.11.2017
Zaproszenie na warsztaty makramy
24.11.2017
Podopieczni świetlicy w Żyrzynie - laureatami ogólnopolskich konkursów plastycznych
24.11.2017
Informacja o książce kulinarnej Kuriera Lubelskiego
20.11.2017
Galeria fotografii: Obchody Święta Niepodległości w Parafiance
20.11.2017
Galeria fotografii: Dożynki Powiatowe w Gołębiu
16.11.2017
Przypomnienie o obowiązku dokonania spisu zwierząt
10.11.2017
Regulamin konkursu plasycznego "Anioły Bożego Narodzenia"
31.10.2017
Galeria fotografii: Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej poległym podczas II Wojny Światowej mieszkańcom Borysowa
27.10.2017
Galeria fotografii: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam"
27.10.2017
Informacja o żłobkach w Gminie Żyrzyn
27.10.2017
Wydarzenia: warsztaty florystyczne
27.10.2017
Informacja o projekcie: "Rozwój placówek wsparcia dziennego dzieci i młodzieży gmin wiejskich Powiatu Puławskiego"
3.10.2017
Uroczystość wręczenia nagród i wystawa prac laureatów konkursu plastycznego "Moja Gmina za 20 lat - tu mieszkam, pracuję i wypoczywam" w ramach projektu "Partycypacja w planowaniu przestrzennym"

VI Charytatywny Bal Karnawałowy

Bal charytatywny zorganizowany na rzecz Puławskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum" tradycyjnie już kończył w naszej gminie tegoroczny karnawał. Odbył się 13 lutego 2010 r. i zgromadził rekordową liczbę uczestników - aż 69 par.

Na pięknie udekorowanych salach w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie pojawili się między innymi: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego - Pan Marek Flasiński z małżonką Jolantą, Wójt Gminy Żyrzyn - Pan Andrzej Bujek z żoną Barbarą, Zastępca Wójta - Pan Marcin Sulej z żoną Izabelą, Państwo Jolanta i Czesław Byczkowie (Prezes Przedsiębiorstwa TERMOCHEM z Puław), Państwo Zofia i Tadeusz Rybakowie (Prezes Firmy MOSTOSTAL Puławy), a także dyrektorzy szkół z terenu gminy, radni Rady Gminy Żyrzyn i sołtysi. Nie zabrakło również proboszcza miejscowej parafii. Ksiądz Kanonik Tadeusz Siwkiewicz wszystkim z serca błogosławił. Uczestniczyli w nim także mieszkańcy Puław i nawet Warszawy, jak również goście, którzy przyjechali specjalnie na tę okazję z Anglii. Byli to nasi rodacy, którzy choć mieszkają tak daleko są nadal związani ze swoją "Małą Ojczyzną". Bardzo im za to dziękujemy.

Bal organizowany był już po raz szósty, a piąty na rzecz hospicjum. Dochód z pierwszego balu przekazany był na dofinansowanie zakupu tomografu komputerowego dla szpitala w Puławach.

Tegoroczny bal był rekordowy także w postaci wypracowanego zysku. Wójt Gminy Żyrzyn - Andrzej Bujek w imieniu organizatorów przekazał Panu doktorowi Ireneuszowi Ostrowskiemu na rzecz Puławskiego Hospicjum symboliczny czek na kwotę 9037,08 zł.

Otwierając uroczyście bal Wójt podziękował wszystkim uczestnikom i wolontariuszom. Uczestnikom za to, że odpowiedzieli na zaproszenie i wykupili karty wstępu, zaś wolontariuszom za doskonałą umiejętność zamiany tych pieniędzy w "złotówki wsparcia".

Dzięki wolontariuszom, których wrażliwość serc, życzliwość i osobista praca złożyły się na przygotowanie tych imprez w ciągu 5 lat organizatorzy mogli przekazać na rzecz hospicjum darowiznę w kwocie 29036,37 zł.

Wójt gorąco podziękował wszystkim, którzy pracowali przy organizacji, zaopatrzeniu, sprzątaniu, urządzaniu dekoracji, gotowaniu i obsłudze gości, a więc: pracownikom Urzędu Gminy, Szkoły Podstawowej, Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych, Biblioteki Gminnej i Przedszkola Gminnego w Żyrzynie, a także wielu ludziom dobrej woli, którzy zgłaszali się do pomocy na ochotnika, a byli to: Ksiądz Kanonik Andrzej Mizura i członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznych WILKI z Osin, Pan Wacław Jerzyna - Prezes OSP w Osinach, Pani Janina Kopeć - Przewodnicząca KGW w Bałtowie, Pani Kasia Majkutewicz - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żyrzynie i Pani Iwona Kozłowska - Dyrektor Gimnazjum w Żyrzynie oraz Panie: Ania Kowalczyk, Ela i Karolina Kałkowskie, Barbara Rułka, Barbara Sikora, Monika Lipnicka, Maria Rodak, Zofia Grzegorzak, Monika Szaruga i Jadwiga Kubacka oraz Panowie: Jarosław Milczarczyk, Marian Wiejak, Tadeusz Jańczak, Bogusław i Przemysław Nowaccy, Michał Moskal i Grzegorz Kułaga.

Podziękowania zostały skierowane także do Zespołu Muzycznego EVIDANCE, który zagrał na balu w promocyjnej cenie.

Gorąco dziękujemy też Pani Ani Filipowskiej za życzliwą publikację w Tygodniku Powiśle i udostępnione nam zdjęcia.

Życząc wszystkim uczestnikom dobrej zabawy, aż do białego rana, Wójt przypomniał, iż bal odbywa się w przeddzień Dnia Zakochanych, dlatego też tematem przewodnim dekoracji zaprojektowanej przez Panią Elę Kałkowską są złote serca. Pani Ela tworząc tę dekorację powiedziała, że symbolem miłości są czerwone serca, zaś złote serca - to symbol dobroci.

Wszyscy, którzy tak mocno angażowali się w to przedsięwzięcie są dobrymi ludźmi, gdyż już dostatecznie długo czynią dobre uczynki, aby zasłużyć na to miano. Nie zapominajmy, że dobre uczynki ratują świat.

Patrząc z jakim zapałem i radością nasi wolontariusze przygotowywali ten bal można śmiało przytoczyć cytat "może się wydawać, że dobro jest darem, ale tak naprawdę, jest wynikiem ciężkiej i uczciwej pracy". W imieniu organizatorów - wykorzystując tę drogę szerokiej informacji - raz jeszcze składamy wszystkim i każdemu z osobna niski ukłon i podziękowania.

Wójtowie i Sekretarz Gminy Żyrzyn

Menu główne
Odpady komunalne w Gminie Żyrzyn
Uchwały podatkowe i wzory deklaracji podatkowych
Wirtualny spacer po Gminie Żyrzyn
Partycypacja w planowaniu przestrzennym
Informacje o projekcie "Gmina Żyrzyn - gminą równego dostępu do Internetu"
Obchody
150. rocznicy
Bitwy pod Żyrzynem

Publikacja "Skarby Przyrody Powiatu Puławskiego"

Album
"Gmina Żyrzyn
tu warto być"
(format pdf - 12MB)
 
Gmina|Urząd|Rada|Wydarzenia|Ogłoszenia|Przetargi|Galerie|Gazeta|Polecane|OPS|Biblioteka|Stowarzyszenia|Wybory 2015